Obytná dodávka
Cestování,  Tipy na tripy obytňákem

Rok 2023

Konečně jsme cestovali :-). Ne tedy tolik, jak by jsme si přáli ale v rámci možností to docela šlo. Nově jsme si vyzkoušeli cestovat s prckem, kdy jsme se za hranice ČR vydali, když měla Alex 6 měsíců. Cestovat s dítětem v obytňáku má úplně nové rozměry a hodně věcí jsme museli překopat a dělat jinak než jak jsem byli zvyklí (například více spíme v kempu, kvůli bezpečnosti a zázemí).

Únor

Jednalo se sice o jednodenní akci ale potřebovali jsme otestovat, co bude Alex říkat na delší cestu než 1 h v autě (byla to děsná cesta ale jsme asi odolnější než jsme si mysleli a neodradilo nás to). Jeli jsme Svatavou na Nové Hutě. Bylo nádherné počasí, takže jsme si vychutnali sníh, běžky aj pivko :-).

Duben – Velikonoce v Itálii

Do poslední chvilky jsme nevěděli zda jet a nebo ne, ale nakonec jsme se hecli a vyjeli jsme. První výjezd Alex za hranice a naše první zkouška jak se ve třech nacpat do Svatavy.

Květen a zas do Itálie

Původní plán byl na 3 týdny a úplně jinam ale dopadlo to jak to dopadlo a byla do nakonec super dovolená. Během těch 14ti dnů jsme zvládli zapadnou v bahně, zjistili jsme, že jet s kočárem do Benátek nebyl úplně nejlepší nápad a našli jsme super ,,malé Benátky“ kde jsme zůstali dýl, než jsme zamýšleli.

Červenec na Slovensku

Všude bylo vedro jako prase, což s malým dítětem v dodávce není zrovna nic moc, takže jedeme navštívit naše sousedy, kde bylo cca o 10 st méně. Na tuhle dovolenou jsme měli jen týden ale i tak jsme se zvládli zdržet jednu noc v Polsku a projet kus Slovenka.

Červenec – Šumava a Jizerky

Stále se snažíme prchat před vedrem a jako útočiště nám tentokrát poslouží naše hory. Jeden víkend trávíme na Šumavě a poslední víkend v červenci jedeme do Jizerek, kde samozřejmě nemůžeme vynechat výšlap na Ještěd :-). Tady jsme zjistili, že nás kočár hodně limituje v našich výpravách a tak jsme cestou domu koupili krosnu na Alex a tím začalo moje peklo :-D.

Srpen v Rakousku

Když už máme tu krosnu na Alex, nebudeme s ní přeci chodit po Brdech a tak Mára naplánoval pořádný výšlap… Jeli jsme do našeho milovaného Gesäuse. Rozhodli jsme se jít trasu, co už jsme jednou šli a to na Ennstalerhütte. Já jsem jen bohužel zapomněla jaký je to masakr a na vrcholku sem byla tak vyřízená, že jsem nemohla ani Márovi nadávat. Druhý den, jsme se hojili u Leopoldsteiner See a vzpomínali na výšlap ferraty Francka.

Rakousko milujeme a tak se vydáme ještě jednou koncem srpna do Maria Alm a Saalbach. Tady to známe jen v zimě a mile nás překvapí, kolik možností je tady i v létě. Rozhodně je to další místo, kam se rádi vrátíme, jelikož je tam vyžití i pro děti.

Září – do Děčína na ferraty

Je už sice konec sezóny a je to všude znát (málo lidí, omezené služby) ale to nám vyhovuje a jedeme do kempu do Děčína na ferraty. Už jsme tady byli, takže jedeme na jistotu. Je to zároveň i nás poslední výjezd Svatavou přes noc, jelikož Alex leze, nechce moc chodit a zjišťujeme, že vyvětrat dítě na podzim venku, které nechodí, nechce být v kočáru a šije s ním snad celé peklo čertů je nad naše síly. Tady padne rozhodnutí, že další výjezd bude až bude Alex chodit hezky po svých :-)…

Listopad v Krkonoších

Sice jsme se zařekli, že nikam nejedeme, dokud Alex nebude běhat ale našli jsme krásný apartmán na Horních Mísečkách, takže není o čem, a jede se. Byl to krásný prodloužený víkend a zjišťujeme, že není úplně špatné někdy vyměnit Svatavu za apartmán :-).

Prosinec na Lipně

Když máte mezi svátky volno, máte samozřejmě čas vymýšlet hovadiny a tak si řeknete, že jedna noc na Lipně s Alex bude v pohodě :-D. Alex sice chodí ouuujeeee, ale jelikož jsme nezkušení rodiče, nějak nám nedochází, že v zimě s batoletem v dodávce to nebude odpočinkový výlet :-D. Parkujeme jako vždy na horním parkovišti, máme mraky sousedů a mraky krámů pro Alex, která nám jsou úplně k prdu, jelikož to Alex vše sabotuje :-D. Končíme procházkou s kočárkem okolo Lipna a večer odpadneme s naší holčičkou v 8 večer :-D…

To byl nás rok 2023. Máme k tomu i mnoho menších jednodenních výletů a už se nemůžeme dočkat jaká bude 24řka :-)…