Labská Bouda
Cestování

Víkend v Krkonoších

Podzim je tady a nás to doma už nebaví. Potřebujeme někam vypadnout a změnit vzduch. V Alpách se to schyluje na lyžovačku, k moři je to víkend daleko s prckem a u nás je je už docela zima, takže Svatavu tentokrát musíme nechat doma a hledat nějakou chaloupku a nebo apartmán.

Předem jsme věděli, že chceme někam do Krkonoš. Navíc tentokrát jedeme s rodinou, takže jsme hledali něco, kam se všichni vejdeme a budeme mít všichni soukromí.
Na bookingu jsme našli super apartmán přímo na Horních Mísečkách. Jedná se o apartmán O21 se třema ložnicemi, dvě koupelny, prostě parádička. Příjezd měl být čtvrtek ale my jsme se nemohli dočkat, takže jsme si s panem majitelem domluvili ubytko už od středy. Komunikace s panem majitelem a paní správcovou byla na jedničku, super lidi.
Apartmán se nachází ve 3 patře, takže doporučuji dobrou fyzičku na vytahání všech krámů :-D.

Díky parádnímu umístění jsme to měli kousek na horní stanici Medvědína, kde se nám povedlo díky počasí a termínu udělat fotky bez lidí… Bohužel bylo vše zavřeno ale my jsme byli připraveni a v batohu nechyběla svačina a něco na posilnění a zahřátí :-).
Pátek nám celý den propršelo ale díky prostornému apartmánu se to dalo přežít i s Alex uvnitř.

Sobota byl den D, počasí se umoudřilo a my jsme konečně mohli vypadnou ven. Přes noc nasněžilo, takže to všude vypadalo jako v pohádce (dokud nepadla opět mlha a dole se ze sněhu nestala čvachtanice).

Z Horních Míseček jsme se vydali k mohyle Hanče a Vrbaty, Vrbatova Bouda byla bohužel zavřená ale od ostatních jsme zjistili, že Labská jede, tak jsme se vydali směr Labská Bouda. Šli jsme trasu přes Pančavský vodopád, cedule na začátku trasy upozorňuje, že trasa není vhodná pro kočáry ale nebylo to tak hrozné. Samozřejmě jsme museli občas poponášet ale v Benátkách to bylo rozhodně o dost horší.
Celkem nás překvapilo, že ač jsme byli na Míšečkách snad sami ubytování, potkávali jsme docela hodně lidí. Labská Bouda praskala ve švech a bylo fajn vidět tu radost lidí z prvního sněhu a začínající sezóny.
Zpět jsme se vydali vrchem, kudy je i zásobování Labské Boudy. Je to sice dál ale pro kočár rozhodně lepší trasa a ve finále jsme to zvládli rychleji.

Bohužel tyhle prodloužené víkendy utíkají strašně rychle a už byl čas opět se pakovat domu.

Ubytování:
Horní Mísečky Apartmín O21 k ubytování je pouze jedno parkovací místo, parkuje se v podzemních garážích mimo budovu, takže po vyložení věcí se přejíždí. Na dalším parkingu je možné se domluvit s paní správcovou za příplatek.
K dispozici je lyžárna v budově.

Trasa Horní Mísečky – Vrbatova Bouda – Labská Bouda:
Z Horních Míseček po červené Bucharova cesta až k Labské Boudě. Z Labské Boudy po cyklostezce K13 zpět přes Vrbatovu Boudu a Horní Mísečky. Trasa měla cca 18 km.
V Labské Boudě neberou karty ale je tam bankomat, takže je možné vybrat.