Maria Alm
Cestování,  Tipy na tripy obytňákem

Maria Alm a Saalbach

Mára měl volněji v práci a tak je třeba toho využít. Nacpali jsme Svatavu od rukavic po plavky a vyrážíme (člověk nikdy neví, kde a na jak dlouho vlastně skončí :P).

Máme namířeno směr Rakousko, Alpy s tím, že cíl není přímo určený. Cestou zjišťujeme, že naši příbuzní kempují u Mondsee, tak se k nim na jednu noc přidáme.

Kemp Mond See Land

Nejluxusnější kemp, který jsme asi navštívili. Má 4,5 hvězd, nechybí prosklená recepce s hezkýma holkama co samozřejmě parádně ovládají několik jazyků, jezírko, vyhřívaný bazén, hřiště,… Zázemí je krásné nové a čisté. Celý kemp je rozdělen do zón a jednotlivé pitche jsou očíslované, rozdělené a mají extra přípojku a vodu. Na stání bohužel není moc trávy, jelikož zrovna docela pršelo, tak my jsme měli docela bahno, které bylo částečně zaházené štěrkem.

Kemp je cca 4 km od jezera Mondsee, dá se tam určitě v pohodě dojít na prochajdu. Jelikož my jsme opravdu byli na jednu noc a navíc check out byl v 11:00 h, nebyl úplně prostor prozkoumat okolí.

Rozhodně je tento kemp super pro rodiny s dětma, jsou tam vítáni i hafani ale na nás to bylo už trochu moc.
Službám a hvězdám samozřejmě odpovídá i cena. My jsme za jednu noc platili necelých 39 € (dodávka, 2 lidi a mimčo), bez přípojky.

Adresa parkingu: Punzau 21 , 5310 Tiefgraben, Austria
Cena za parking: Ceník zde ceny nezahrnují místní poplatek, my jsme platili 2,20 € / osoba / den. Možnost platba kartou.
Zázemí: Výlevky, pitná voda, wc, sprchy zdarma

Maria Alm

Bylo v plánu, že tady jen přespíme a pojedeme dál (chtěli jsme dojet do Hintertuxu), jenže to tu bylo tak super, že jsme tu zůstali 2 noci :-).
Našli jsme si stellplatz u jedné farmy necelý kilák od centra města s dokonalým výhledem na hory. Spaní se platí přímo na farmě, jsou tam moc milí majitelé. Po příjezdu tedy platíme jednu noc ale když vidíme ty možnosti okolo bez nutnosti přejíždět autem, běžím hned ráno zaplatit na další noc.
Alex necháme trochu vyřádit na místním hřišti, nacpeme batohy a vyrážíme směr Prinzensee. Není to daleko, navíc si děláme pauzu u horní stanice lanovky Natrunbahn, kde opět necháme Alex protáhnout nožičky. Atmosféra je tu super, lidí tak akorát, dá se sedět jak ve stínu, tak na sluníčku, prostě krása střídá nádheru…
Je tu naprosto neuvěřitelné lanové centrum a cestou dolu se to dá vzít skluzavkami, určitě se sem vracíme až bude Alex větší a vše tohle vyzkoušíme. My se dolu vracíme zatím po svých a bereme to do městečka na zmrzku.

Adresa parkingu: 16 Stegen, 5761 Schattberg, Austria
Cena za parking: 20 € / noc s el. přípojkou, 18 € / noc bez el. přípojky. Platba jen hotově
Zázemí: Výlevky, voda, el. přípojka

Saalbach

Jelikož se vylepšuje počasí a má být zas vedro jak prase, popojíždíme o kousek dál, kde je alespoň o malinko chladněji. Jedeme do Saalbachu – Hinterglemm. Tam jsme našli v apce spaní přímo pod lanovkou 12er Express. V létě by to mělo být bez omezení ale v zimě dle popisu to nelze. Jelikož jsme přijeli okolo 14:00 h bylo na parkingu plno, takže necháváme Svatavu bokem, jdeme na výlet a doufáme, že se chytneme večer.
Vyrazili jsme zas na krátkou trasu, vyšli jsme k jezeru Speicherteich Gerstreit, krátce se pokochali a usadili se v hospodě o kousek níže. Hospůdka byla přímo na trase cyklo trailu, takže nuda tam nebyla. V hospodě neberou karty, takže to chce euráky…

Když jsme se dostali na parkoviště už tam zůstali jen lidi, co zůstávali přes noc. Jednalo se hlavně o cyklisty. Překvapilo nás kolik aut tam s námi stálo a jak to tam žilo. Sprchování přímo venku vedle auta je naprosto normální…

Adresa parkingu: Schwarzacherweg 125, 5754 Hinterglemm, Austria
Cena za parking: zdarma
Zázemí: wc ve stanici lanovky

Bohužel je tady neděle a je čas se vrátit domů. Balíme to než se zaplní parkoviště. Ten den už se nikde moc nezdržujeme a valíme domu… Tak zas někdy :-).