Kemp Hamr
Cestování,  Tipy na tripy obytňákem,  Ze života

Kempy v ČR

Kempů nemáme sježděných hodně, jelikož se snažíme spát na volno, ale ne vždy to je možné a tak občas zabrousíme i do kempu. Jaké jsme tedy navštívili a jaké byli?

Sever

Kemp Děčín
Kemp kousek od centra, ferrat, cyklostezky, vody, prostě na ideálním místě. Ač je v Děčíně možnost parkovat i na volno, zvolili jsme tento kemp jelikož jsem těhule těsně před prasknutím a jsem ráda za výhody kempu.

Kemp je pod mosty a kousek od železniční trati, takže kdo máte hodně lehké spaní a potřebujete klídek, určitě nedoporučuji. Nás to ale nerušilo, naopak, bavilo nás pozorovat ten ruch okolo.
Kemp nabízí několik možností ubytování. Buď si můžete pronajmout stan, bungalov,… a nebo si bydlení dovezete sami. Součástí kempu jsou například i boudy na kolo, kam si ho můžete odložit na noc.
Líbili se mi sociálky. Pro holky bylo mraky wc i sprch, teplá voda tekla i večer a spršky jsou v ceně. Navíc vše je hezky čisté.
Doporučuji optat se na případné akce, které by měli v kempu být. My jsme hned první noc vychytali nějakou hru, což by nevadilo, kdyby to nekončilo karaoke, které bohužel nebralo konce. V den našeho odjezdu se tam konal metalový koncert, což mohlo být taky veselé.

Určitě doporučuji udělat rezervaci předem, nebo až na místě, každopádně je to levnější než když to s vámi vyplní zaměstnanec na infu. Součástí kempu je wifi a rezervaci můžete pohodlně udělat v místím kiosku.

Kemp se nám celkově líbil, jediné co nás zarazilo, je jednotná cena pro všechny za el. přípojku 120 Kč / noc, to je celkem maso. Chápu, že když přijede karavan pustí si televizi, klimošku a zapne vinotéku, tak to propálí ale my si max rozsvítíme a tak jsme přípojku nevyužili.

Aktuální ceníky jsou na odkaze v nadpise.

Jih

Autokemp Veveří
Krásný kempík, bez žádné ohrady, a nebo oploceného pozemku, který vám vymezuje kam můžete a kam už ne. Když vám ta příjezdová cesta přijde divná, tak jedete správně. Věřte tomu, nevěřte značkám ,,slepá“ a jeďte :-P.

Sociálky jsou součástí kempu, teplá sprcha je na žetony (20 Kč/lázeň). Není to úplně top moderna ale wécka čistá a splachují, což je základ :-).

Jelikož jezdíme obytňáčkem, tak sprchu jsme si pořešili sami, a to včetně vaření, ale koukala jsem, a je tam klasická hospoda a jedou od snídaní až po večeře a samozřejmě večer si zajít na pivko není problém.

Co nám vadilo, ale zároveň bylo hezké, bylo mraky hmyzu kvůli kozám, ovečkám a koňům co jsme měli hned vedle auta.
Spali jsme tam jen jednu noc ale určitě se tam vrátíme. Je tam spousty možností kam na kolo.


Co nás to stálo v roce 2021:
1 noc:
85 Kč / osoba
50 Kč / dodávka

Tábořiště Hamr
Tak tohle je přesně to místo, kdy váháte, zda mu o něm říct ostatním, aby vám tam nejezdili…
Parádní vodácký kemp. Je u řeky, bez oplocení, majitelé jsou v pohodě a celkově je to super místečko. Byli jsme tam sice mimo sezónu, takže jsme měli pro sebe hodně místa ale věřím, že i v sezóně to bude lepší než na nějaké oplocené louce.
Sociálky jsou nové, spršky jsou na žetonky (20 Kč/koupačka).

Za nás tenhle kemp 100% a rozhodně se sem budeme rádi vracet.

Aktuální ceníky jsou na odkaze v nadpise.

Autokemp Třeboň
Pěkný kemp kousek od centra Třeboně cca 1 km pěšky po hrázi rybníka Svět.
Tento kempík je už o něco větší než co jsme zatím navštívili, jsou tam i chatky a místečka na stany. Místa pro karavany a obytňáky jsou hlavně v přední části u rybníka, kde to je ale lehce z kopečka, takže buď budete muset dobře hledat místo a nebo si vzít klíny.

Kemp je dobře vybavený, sociálek bylo dostatek a musím uznat, že čistější jsem asi neviděla. Spršky jsou k dispozici na žetonky (20 Kč) a součástí jsou i umývárky, trochu mě štvalo, že tam byla ,,otevíračka“ od 6:00 – 23:00 h pak se to zamklo a smolík. Takže kdo chce posedět u vínečka, musí se umýt předem.

V kempu je hospůdka, kde mají dobré pivko, dá se tam najíst i nakoupit něco k jídlu. V kempu se pořádají i akce jako svatby a my jsme jeden večer chytli živou muziku :-).
Co nás překvapilo, že i když jsme tam byli začátkem září, kemp byl úplně plný. Ještě ve čtvrtek, když jsme přijeli tam bylo cca 50% volno ale v pátek večer už nebylo kam postavit osobáka. Takže asi radši doporučuji zavolat předem a případně si udělat rezervačku.

Aktuální ceníky jsou na odkaze v nadpise.

Camp Paris
Další kemp, kde nejsou ploty a ohrady. Místečka na stany a stání jsou hlavně v lese, takže v létě je alespoň trochu stínu.
Kemp je zrekonstruovaný, takže se nemusíte děsit sucháče. Za teplou vodu se platí (jako všude), wcka a koryta na vyčištění zubů jsou klasicky bez dalších poplatků.

Zase je to super místo na výlety na kole, na koupačky v pískovnách, všude okolo jsou bezva hospůdky a klidně bych sem jela znovu.

Aktuální ceníky jsou na odkaze v nadpise.

Jihozápad

Autocamping Antýgl
Pokud jedete na Šumavu, je to asi ta nejlepší volba. Původně jsme si mysleli, že budeme parkovat na volno někde na nějakém parkingu, ale když jsme viděli ty ceny, mastili jsme do kempu… Ceny na obyčejným parkovišti bez ničeho se většinou pohybují okolo 400 Kč / noc, což je prakticky to samé v kempu, kde k tomu máte v ceně wc a relativně bezpečí.

Kemp je na super místě, jste hned kousek od stezky na Horskou Kvildu, stezky podél Vydry. Přijeli jsme tam v sezóně pozdě večer a přesto jsme našli místečko.
Po zaplacení dostanete čip k wc a umýváren. Sprchy jsou na žetony, el. přípojka je za příplatek. Je k dispozici kuchyňka, celkem velká jídelna a samozřejmě dobře vybavený kiosek. Asi bych doporučila mít klíny, jelikož je tam dost místa ale ne na rovině.
Karavany a obytňáci můžou využít výlevky.

Aktuální ceník je na odkaze v nadpise.

Západ

Autokemp Nýrsko
Kemp kousek od centra. Je už tedy oplocený, takže ten pocit svobody je o něco menší ale moc to nevadilo. Byli jsme tam mimo sezónu a kromě partičky kolařů a trempíkářů v chatkách jsme tam byli sami.

Místa tam bylo dostatek, zázemí bylo super. Večer jsem si zašli na pivko do místní hospůdky a nic nám nescházelo. Spršky za žetonky ale ostatní zdarma. Dokonce bylo x ledniček zdarma a kuchyňka byla pěkně vybavená.

Bylo i super zázemí pro karavany. El. přípojky a hlavně výlevky na šedou a černou vodu.

Odsud určitě můžete na x výletů na kole i pěšky a je to super výchozí místo.

Aktuální ceníky jsou na odkaze v nadpise.