Dolomity
Cestování

Co jsme stihli v 2021

Bohužel vzhledem k událostem se nám nepovedlo cestovat tolik, jak jsem si přáli.
Rok 2021 jsme věnovali hlavně stavbě domečku, který měla stavět firma a my jsme měli cestovat. To se bohužel nepovedlo a z Marka se stal profík v oboru stavařiny… Takže jsme urvali jen jeden týden v létě, jeden v zimě a pár víkendů.
Celé situaci nepřidal ani covid. Díky některým vydaným opatřením jsme radši zůstali doma a lepili ipu v baráku :-D.

Zima

V lednu jsem byli celkem aktivní. Zvládli jsme Modravu, Krkonoše a hlavně jsme si zaběžkovali :-).
Jezdili jsme do Jirezek, kde je prostě parádní stopa pro bruslaře. Trochu hysterie byla při parkování, jelikož míst na parking je málo a vzhledem k zavřeným vlekům se všichni vydali na běžky… Ale vždy jsme to nějak dali.
Běžky jsme zkusili i u nás v Brdech ale pokud nemáte staré klacky, které tam jste ochotni dodělat, tak nedoporučuji… Cesty byli posypané kamínky a místy jsme museli přenášet.

Jaro

Díky totálnímu lockdownu jsme zůstali uvěznění v okrese Příbram, kde je naštěstí hodně možností. Počasí nám přálo, takže jsme březnové víkendy trávili na Rovišti a v lomech, kde jsme lezli.
Kousek od Roviště je možnost navštívit Public Jukebox, což je akustická socha v přírodě. Pro večer s vínkem u muziky, když je vše zavřeno naprosto ideální.
Prozkoumali jsme Starou Živohošť, kde se dá mimo sezónu přespávat na hlavním parkovišti a Brdy.

Po rozvolnění jsme se vydali aj do Prahy :-). Rozhodně doporučuji projít si Kinského zahradu, byli jsme tam 2x jak přes den, tak i večer. Je to krásné, klidné místo v Praze. Zastávku jsme si udělali i u Lennon wall, kde by jsme se asi klasicky tlačili s cizinci ale tentokrát byla jen naše…

Léto

Většinu víkendů jsme spali na pozemku ve Svatavě a stavěli činku (náš domeček). Povedlo se nám ale prchnout na noc do Suchdola nad Lužnicí do kempu Paris a na Nové Hrady. Na obě cesty jsme brali silničky a projížděli jsme okolí.

V červenci konečně jedeme směr Itálie. Máme jen týden na to stihnout mraky věcí, takže se domu vracíme pěkně servaní :-D.
Kolo nechci dlouho vidět a vytahujeme je až na Dunajské cyklostezce kam jedeme na víkend v srpnu. Takové ježdění je prostě super, hospůdky, rovinky a furt je na co koukat.

Sella Ronda
Sella Ronda
Dunajská cyklostezka
Dunajská cyklostezka

Přesvědčeni o naší fyzické a lezecké formě se vydáváme v polovině srpna na ferratu Kaiser Franz Joseph Klettersteig. Výhledy a okolí je úžasné, ale nebyla to úplně šťastná volba ferraty, a sakra nás vypekla (a to doslova, bylo asi +40 st). Ferrata byla nad moje síly a stále netuším, jak jsme to vlastně celé dali.

Pro zakončení léta jsme se rozhodli navštívit filmový festival ve Varech :-), který jsme spojili s výletem na kole aby to nebylo jen o jedení oplatek a pití alkoholu.

Filmový festival Karlovy Vary
Filmový festival Karlovy Vary

Podzim a zima

Jako každý rok, tak i letos jedeme s rodinou na víkend na chalupu. Tentokrát jsme na Vysočině. Máme poblíž 2 ferraty, kam mě Marek samozřejmě dovleče. Moc se mi nechtělo, ale jsem ráda, že to udělal. Rozmýšlím si prodej lezeckého vybavení, a dám tomu ještě šanci :-).

Via Ferrata Ledová stěna
Via Ferrata Ledová stěna

Na domečku musíme makat ať toho stihneme co nejvíce do zimy. Takže stíháme už jen jednu noc v kempu Hamr v Jižních Čechách, kde to máme rádi.

Koncem listopadu už toho moc nejde na stavbě dělat, takže máme čas na víkend v Harrachově a Špindlu. tentokrát nám covid hraje trochu do karet, jelikož můžou bydlet jen očkovaní. Ubytko jde tedy sehnat snadno a celkem i za normální kačky.

Krkonoše
Krkonoše

Rok 2021 ukončujeme výletem do Tater kam jedeme Svatavou. Byl to sparťanský výlet, vše co bylo naplánováno se muselo změnit a museli jsme hodně improvizovat. Přesto to bylo super (což si člověk uvědomí až když je doma umytý a v teple :-D).

Velký Choč
Velký Choč