Via Ferrata Ledová stěna
Cestování,  Vzhůru po laně

Via Ferrata Ledová stěna a Via Ferrata Jezerní stěna

Podzim, to je čas, kdy se si pronajmeme s celou rodinou někde chalupu na víkend a vyrazíme relaxovat. Tentokrát to byla chalupa na Vysočině ve vesničce Sulkovec. Nevím jaký člen rodiny tu chalupu vybíral ale určitě netušil na jak super místě to je :-). Cca 6 km od chalupy na nás čekala Via Ferrata Ledová stěna a Via Ferrata Jezerní stěna.

Je to první ferrata od ferraty Franz Joseph, kde jsme trochu přepálili své síly, a já slibovala, že všechno vybavení prodám. Takže jediné co mě uklidnilo, že na tuto ferratu vyrazilo hodně rodičů s dětičkama a my :P.

Jako první jsme si vybrali ferratu Ledovou stěnu, kde se dá i dobře parkovat, nástup je dobře viditelný, a je nad chatou Krabička. Ferrata je hodnocená jako B/C. Hodnocení dle mého odpovídá a tahle ferrata postupně hojila mé pochroumané sebevědomí a jistotu ohledně lezení. Nikde jsem se necítila nepříjemně ale zároveň jsem měla ten zdravý respekt :-). Po skončení ferraty bylo po pár metrech pokračování na vyhlídku.
Měla jsem načtené, že se jedná o krátký a poslední úsek s označením D. Vzhledem k událostem na Josephovi a slečně, kterou jsem sledovala z nástupu na tento úsek (vážně jí to nešlo a po několika nepodařených pokusech se nakonec vracela), jsem usoudila, že to radši bezpečně obejdu. Mára si to vyběhl (stejně jako 10ti letý klučina co byl poblíž), pak jsme se pokochali na vyhlídce a mazali jsme dolu podél ferraty k další ferratě Jezení stěna, která je u přehrady.

Vede ještě jedna cesta lesem k přehradě ale my jsme se chtěli vrátit k nástupnímu místu a jít po silnici. Cesta dolu není náročná a je to ,,rychlovka“ dole jste opravdu hned.
Na ferratě Jezerní stěna bylo o něco plněji. I tato ferrata je hodnocena B/C ale přišla mi o něco málo jednodušší.
I když jsme čekali dole, až skupinka poodejde, stejně jsme je dohnali celkem rychle. Ferrata nebyla moc dlouhá ale byla hezká a naprosto parádní pro začátečníky nebo děti. Cesta dolu je dobře značená, takže nehrozí zabloudění.

Kdo by chtěl s ferratami začít a nebo se přestat zas bát jako já, mohu opravdu doporučit.
Ferraty zaberou maximálně půl dne. Zbytek času jsem trávili procházky po okolí, během Sulkovec – Přehrada a Marka mrzelo, že nemáme kolo, jelikož tras by bylo hodně (mě zas tolik ne, jelikož je hodně i kopců 😀 )…

Byl to krásný víkend a jsem ráda, že jsme se mohli vyřádit i po lezecké stránce.