Cyklostezka Karlovy Vary
Na dvou kolech,  Tipy na tripy obytňákem

Cyklostezka Karlovy Vary – Sokolov

Výjimečně máme jeden z víkendů volný a toho se musí využít. Jedeme do Varů. Je tam filmový festival a navíc jsme si našli cyklostezku z Varů do Sokolova, která je podél řeky Ohře. Je to ideální pro rodinky s dětmi, takže nic náročného, a to mi potřebujeme. Jde nám tentokrát o relax a ne se ničit.

Bereme silničky, na webu jsme se dočetli, že je cyklostezka asfaltová, tak proč tahat horáky. No, nebyla to pravda :-). Po asfaltu je to jen do doby, než po mostíku přejedete řeku, pak je to sice zpevněná cesta, ale šotolina s kořeny a kameny. Nevadí, dali jsme si 2 pivka a ze silničky se stal gravel :-).

Spali jsme na placeném parkovišti kousek od autobusového nádraží. Je to ideální nástupní místo na cyklostezku, která je kousíček.
Cestou jsou malé hospůdky, které jsou obsazeny hlavně vodáky a cyklisty. Rozhodně je lepší se v klidu najíst, napít v nějaké menší hospůdce. My jsme chtěli zastavit na pivko přímo naproti Svatoškám, kde bylo neskutečně lidí. Na pivko jsme stáli cca 15 min frontu. Stůl jen pro sebe je opravdu velký luxus, takže se musíte k někomu nakýblovat, a nebo se někdo nakýbluje k vám. Zkuste ale urvat místo u zábradlí, ať můžete pozorovat lezce, co zdolávají Svatošky.

Za kempem u Svatošek končí asfaltka a až do Lokte jedete po šotolině. Určitě se to dá i na té silničce, ale kdo si své kolečko hýčká jen po pěkném asfaltu asi zapláče. V Loktě doplňujeme hladinku, odpojujeme se z cyklostezky a po klasických značkách jedeme směr Sokolov. S dětma bude určitě lepší cyklostezka, je tu celkem provoz.

V Sokolově jsme se rozhodli najíst a našli jsme úžasnou Nepálskou restauraci. Restaurace je v patře, takže kola musíte přivázat ke sloupu, a nebo je nechat na hlídání hodné paní, co vyrazila na pivko do hospody pod restaurací jako my. Návštěvu této restauraci rozhodně doporučujeme. Zvažte kolik si toho objednáte, jelikož porce jsou obrovské. My jsme si objednali 2 jídla a bylo to cca pro 4 lidi… Nažraní k prasknutí, jsme po stejné cestě jeli zpět na náš parking…

Filmový festival Karlovy Vary

Tento výlet, jsme schválně vybírali na začátek festivalu. Je to jedno z míst, akcí, co jsme chtěli zažít. Nejme sice žádní filmový experti ani nadšenci. Marek většinu filmu prospí, a já si žádné nepamatuji. Ale chtěli jsme zažít tu atmosféru, tak jsme se vydali na fesťák :-).

Jelikož jsme neměli tušení jak to chodí, tak jsme jeli radši hned na zahájení, když je tam nejvíce lidí a čekají na ohňostroj. Tohle rozhodně nedoporučuji, pokud netoužíte po tom ohňostroji :-)… Tento večer čekáte šílené fronty úplně na vše a nejhorší jsou na pivo. Takže mírně rozmrzelí jsme se ještě před ohňostrojem (jelikož ten posouvali) odebrali do Svatavy a poseděli tam.

V sobotu večer už to bylo rozhodně lepší. Bylo asi o 60% méně lidí, na pivko jsme nemuseli čekat, a když někdo vystupoval, i jsme viděli kdo 😀 a vešli se na pódium.
Jako zpestření večera super, ale asi bychom jen na fesťák jako takový nejeli.

Víkend ale splnil očekávání, jsme zrelaxovaní, byli jsme na fesťáku, spálili jsme pár kalorií, které jsem hned doplnili a bylo nám fajn :-).

Adresa parkingu23 Západní, 360 01 Karlovy Vary
Cena za parking: 100 Kč / noc
Zázemí: Na stránkách Park4night píšou, že WC ale to nemohu potvrdit. Rozhodně nejsou nějak výrazně označeny, takže jsem si jich nevšimla a když tam něco bude, tak max toika…