Lezení Velká
Vzhůru po laně

Lezení okolo obce Velká

Jelikož u nás na podzim probíhá jedna párty za druhou a musíme se věnovat taky našim rodinkám, není možnost prchat do zahraničí na skály… (Už aby konečně někdo vymyslel ten teleport, že jo…)

Naštěstí je pěkné lezení i u nás a možností je celkem hodně.
My teď jezdíme do lomů do u obce Velká kousek od Kamýka nad Vltavou.
Nás nejoblíbenější lom je Borový lom, kde je v létě chládek, je tam ohniště a dostatek cest aby si zalezli všichni.
Existuje parádní průvodce Vltavská žula jenže je vyprodaný :-(… Kdo na něj narazíte a chcete v této oblasti lézt, doporučuji ho ulovit.

Parkování:
Parkuje se podél hlavní cesty z Velké do Kamýka nad Vltavou. Nelze přehlédnout místečka, kde parkovat. S největší pravděpodobností už tam budou nějaké auta zaparkované, tak tam jste správně :-).

Cesty co jsme vylezli:

Borový lom Kočička 5-
To je pro nás taková klasika. Kočička se leze skoro při každé návštěvě. Pěkná cesta, dobře odjištěná.
Borový lom Kozy pikola 5-
Lezla jsem ji jednou a buď úplně špatně a nebo se někdo seknul s klasifikací. Nástup byl všelijaký, ale když jsem na to přišla byla jsem nahoře hned. Za mě tak něco mezi 3 až 4 víc ne. Vrchní jištění stejná jako kočička.
Borový lom Pejsek 6
Ten rozhodně není zadara a začátek není žádný med. Cestu lezl jen Mára a na druhém, jištění jsme již měli z předchozí cesty. Díky této cestě jsme si říkali, že by nebylo špatné si občas předem pročíst recenze :-). Pěkně popsané je to například na Lezec.cz
Borový lom Dort 4+
Tahle cesta vypadá, že si tam nahoníte ego (já si to tedy myslela), že je lehká, ale vůbec… Je to hodně divná cesta a už nikdy :-). Označovaná jako nevyvážená cesta a i klasifikace se rozchází horosvaz říká 5+, lezec říká 4+
Já říkám, nelézt…
Borová věž Hej rup 6
Krásná cesta, dobře odjištěná a rádi ji lezeme. Madla pro ruce máte skoro vždy. Na hoře je jištění za strom, takže smyce nesmí chybět.
Borová věž Mašlička 4
Cesta by to byla super i pro začátečníky ale tak trochu chybí oka a za celou cestu na 11 m je jedno oko. Na vrcholku na vás čeká slaňák.
Borová věž Detonátor 5
Téhle cestě říkáme ,,bací“ celou dobu lezete na sokolíka (alespoň z toho co jsem viděla, jelikož ji vylezl jen Marek, já se doplácala tak do 1/3), na levou nohu toho moc nenajdete a když se leze na ,,druhém“ tak to hodně táhne do strany, takže při vypadnutí je vážně prdel dostat se zpět na cestu. Rozhodně se nevzdám a budu ji zkoušet dál :-).

Cesty budou průběžně doplňovány podle zdolání :-).

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *