Otrovox Traverse 30
Ze života

Ortovox Traverse – Pro a Proti

Marek potřeboval nový batoh, takže začal hon na batohy. Není to jen tak, vybrat ten nej nej batoh.
Batoh byl potřeba na víkendové užívání, na treky, na ferraty, na výlety, na pivo :-). Takže žádnou velkou obludu ale ani ledvinku.
Než mi Marek ukázal značku Ortovox, byla jsem milovníkem a vyznavačem batohů Osprey. Mám jak krosnu, batoh na jednodenní treky, tak i batoh na kolo.
Po dlouhém hledání padlo rozhodnutí: Ortovox Traverse 30 v barvě night blue blend.

Batoh s námi už zažil pár výletů, tak jsem si řekli, že ho pořádně rozebereme :-).
Voxíka, jak mu doma říkáme, máme tendence srovnávat s mým batohem Osprey Manta 28 l, který už nějaký ten rok mám ale furt slouží dobře.

Jak to s těmi batohy vlastně je:

+ Hlavní kapsa s obvodovým zipem je pro mě největší výhoda jelikož se na dno batohu se dostanete snadno a rychle. Máte přehled o věcech v batohu a nemusíte se v tom furt přehrabovat. Pro mě mega výhoda oproti Osprey.

+ Obdélníkový tvar dle mého názoru, zajišťuje více prostoru a vejde se do batohu více věcí. Rozdíl mezi Voxíkem a Mantou je jen 2 litry ale já prostě do báglu nacpu o dost míň věcí než Marek.
Navíc lze na vrchní část batohu upnout lano. Na to není Manta dělaná. Tak musí lano nosit Mára 😛 chi chi.

+ Síťka na přilbu je rozhodně super věc. Marek si přilbu pěkně chytne, nikde mu to nemlátí, kdežto já ji mám jen na oku a bimbá se. Helma je odřená a když lezete do kopce, jste na pokraji kolapsu, tak to mrskání přilby způsobuje halušky, že za vámi někdo jde…

+ Pláštěnka je super když leje. Má ji jak Voxík, tak Manta, takže tady je to nerozhodně :-).

+ Kapsy mají samozřejmě oba batohy, ale kde a jaké???
– Hlavní kapsy ,,při ruce“ na doklady atd,… Ortovox má na víku batohu 2 velké, což mě přijde lepší. Manta je má sice 3 na přední části batohu ale nejsou tak přehledné a velké.
– Kapsy po stranách na lahve asi srovnávat nebudeme, plechovka s pivem sedne do obou :-).
– Síťovaná kapsa na přední části je u obou batohů a je super na mokré ponožky, které potřebujeme cestou usušit :-). Takže taky nerozhodně.
– Kapsy na bederním pásu mají oba batohy. Jen Voxík má jen jednu… 🙁
– Kapsa na hydrovak je součástí obou batohů. Ortovox ji má uvnitř v hlavní komoře ale Manta má na to kapsu extra v zádovém systému.. Já tohle nepoužívám, takže pro mě to benefit není.
– Ortovox má jednu malou kapsu uvnitř hlavní komory na drobnosti a Manta má za zádech zevnitř větší kapsu, kam dávám třeba peněženku.

+ Systém na hůlky může být sporný. Osprey má tohle vychytané tak, že hůlky si sundám i nasadím, aniž bych musela sundavat batoh. Jednoduché oka hůlky drží a mám je vždy po ruce (jdou do ok vložit i rozložené). Tohle je ale praktické jen na treky v jednoduchém terénu. Mezi stromky a skálami může dojít k zachycení, takže na ferraty rozhodně klasicky na stojáka do kapsy na lahve. Čímž si blokuji jednu kapsu a ještě musí být hroty u hlavy abych nezničila kapsu. Voxík má na hůlky ve spodní části 2 očka, kam se píchnou hroty a v horní části se přichytí k batohu.

– Zádový systém je rozhodně praktičtější u Ospreje, kde je ,,trampolína“. Záda batohu nejsou propocená a nemám problém vzít si batoh na záda, i když ho cestou sundám na odpočinek a jsem durch. V létě bylo pár situací, kdy se Marek kroutil, když měl po pauze na záda dávat svého mokrého Voxíka :-). Já byla v suchu a nic mě nestudilo… Zase třeba v zimě na skialpech můžou být záda Voxíku výhodou a hřát. Ale to nemáme ještě otestované.

Celkově za nás hodnotíme lépe Ortovox. Nemůžu se zbavit dojmu, že se tam toho vejde 2x víc, má různé vychytávečky a design batohů se mi strašně líbí.

Taky se poohlížím po novém batohu a volba je jasná. Vyhlídla jsem si řadu Ortovox Peak, kde mají už vychytaný i zádový systém, takže by měl být TOP.


Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *