Lipno na kole
Cestování,  Na dvou kolech,  Tipy na tripy obytňákem

Lipno na kole

Na víkend hlásí luxusní počasí a tak toho musíme využít. V sobotu montujeme kola na Svatavu a mažeme do krásného podzimu na Lipno, odpočinout si alespoň na jednu noc od té masáže jménem covid a hromadu zákazů.

Přijeli jsme odpoledne na téměř prázdné parkoviště u sjezdovky, kde nejvyšší patýrko je jen pro Svatavy :-). Máme tu jednoho kolegu a v rámci zachování rozestupů to píchneme asi 50 m od něho. Už se nám toho moc dělat nechce, ale dokopeme se k běhu a procházce po cyklostezce z Lipna směr Frymburk. Počasí je super, občas potkáme nějaké další sportovní nadšence, ale jinak je vše jen pro nás.
Prošli jsme si místní kemp a rovnou začali plánovat, jak se tam v létě upíchneme na pár dní… To nás ovšem přešlo hned večer, když jsme se mrkli na ceny :-). Tak jsme usoudili, že nejvyšší patýrko na parkingu je vlastně úplně super a nebudeme nic měnit. (Týden v kempu na Lipně za stejno jako týden v Itálii??? Jako vážně???)

Je neděle ráno, budí nás sluníčko a těšíme se na kolo… Vezeme si silničky, takže terén je vyloučený. Rychle koukáme do mapy a máme zhruba plán. Nechce nic velkého, nemáme natrénováno a Marek nemá tretry. Ha ha.
Z Lipna se vydáme směrem na Přední Výtoň, bereme to po silnici, jelikož cyklostezka je pod mokrým listím. Z Výtoně si to vydupeme směr Guglwald (silnice číslo 16317). Je tam jeden krátký kopec zabiják s 21%, ale hned jsme nahoře. Sice není vidět na jezero ale to celkově vypadá krásně, kocháme se a jedeme si téměř už jen rovinky, a nebo malé kopečky.
Na prvním rozcestí odbočíme směr Pasečná (po silnici číslo 16313). Cesta je po krásném asfaltu, silničkou na jedno auto. Za celou cestu jsme potkali 1 auto. Je to snad nejlepší cesta co jsem kdy jela.
V Pasečné držíme směr Svatý Tomáš (silnice číslo 16312) a sjíždíme až dolu k jezeru. Těšíme se, že chytneme přívoz a přejeme do Frymburka. Jenže přívoz nejezdí :-(. Sedáme tedy na kola a vracíme se přes Přední Výtoň na Lipno. V rámci zvýšení adrenalinu si to z Výtoně ženeme po cyklostezce. Kde některé zatáčky za mokra a s litím byli fakt nahraně :-).

Cesta byla celkem 39 km s 360 m nastoupaných. Odpočinková krásná cesta bez lidí. Určitě si ji ještě dáme.

Odpoledne si vyběhneme ještě po sjezdovce nahoru pod stezku v korunách stromů, kde se pokocháme a litujeme, že až tak odpoledne a v neděli objevujeme okénko s pivem… Škoda, že není sobota 🙁 a my už musíme zas domu, tak příště :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *