Batoh Ortovox Peak 32 S
Ze života

Ortovox Peak 32 S

Mám ho :-), to je asi to první co o něm mohu napsat. Konečně ho mám.
Od léta jsem ho chtěla, zkoumala jsem, zda je vážně tak super a je.

Batoh mám od konce října 2020 a vždy když můžu, tak ho beru kamkoli se jde, i když vlastně není potřeba nic nést, tak do něho něco naházím, abych ho mohla vytáhnout :-).
Musím uznat, že je celkem veliký. Pokud plánujete výlety na pár hodin, kdy vám stačí tatranka a lahev s vodou, je opravdu zbytečné pořizovat takový batoh.
Ovšem, pokud potřebujete už více věcí, suché oblečení, nést vybavení na skály nebo i na snb či lyže (skialpy) je ideální volbou.

Na podzim 2020 jsme rozebrali batoh Marka Ortovox Traverse, který jsem srovnávala s Osprey Manta a teď můžu zdrbnout už i tohohle krasavce.

+ Hlavní kapsa s obvodovým zipem je u Voxíků prostě TOP. Už několikrát se mi hodilo, že jsem batoh hodila Markovi na ruce a mohla se v něm pohodlně hrabat jako v kufru. Uvnitř hlavní kapsy je kapsa na hydrovak a ještě jedna menší na zip na nějaké tajné poklady :-).

+ Velká kapsa č. II, která se rozevře téměř taky celá. Jsou tam vychytané přihrádky na příslušenství co mi zatím nepotřebujeme 🙂 ale využívám na svačinu a věci co nechci dávat do hlavní kapsy.

+ Kapsa na mapky, kapesníčky, prostě vše co potřebujete mít hned po ruce. Jako jediná má jinou barvu zipu, takže i chlapa jednoduše navedete, kde má ty kapesníky hledat ,,prostě ten růžový zip“.

+ Kapsy na víku jsou 2. Jedna z venku a jedna zevnitř. K tomu asi není co dodat. Jsou velké a ráda do nich cpu věci co potřebuji mít při ruce. Čelovka, nožík, korunky, brýle, doklady,…

+ Kapsa na bederáku je skvělá na cukříky první pomoci a další drobnosti. Kapsa je jen z jedné strany, z druhé je očko na karabinky, kam si cvakám třeba rukavice abych je neztratila a měla při ruce.

+ Příslušenství pro uchycení cepínu, lyží, snowboardu, helmy, lana,… Je opravdu hodně možností jak na batoh přidělat vše možné i nemožné. Zatím jsem to nevyužila ale doufám, že brzo z něho vyždímu maximum :-).

+ Je voděodolný, prý. Součástí batohu není pláštěnka. Byla jsem zvědavá jak tohle bude fungovat. Vždy jsem měla batohy s pláštěnkou. I Markův Traverse ji má. Měla jsem možnost ,,testovat“ zatím 1x, když jsme v Krkonoších šli v dešti a ve sněhu. Cesta trvala přes 4 hodiny, a neustále na batoh něco padalo. Uvnitř nebyla ani kapka. Nevím jak by batoh vypadal po celodenním intenzivním slejváku. Pokud zjistím, dám vědět 🙂

+ Zádový systém což byl jeden z hlavních důvodů proč jsem šla do této řady. Je z vlny, takže bych se neměla záda tolik potit. Což jsem si mohla vyzkoušet na letní dovolené. Venku pařák jak sviňa, a my jsme do báglů naložili vše na lezení a dojeli jsme si hezky na kole pod skálu. Záda batohu byla suchá, moje lehce mokrá, ale nebyla jsem tak zdojená jako Marek, takže za mě super :p

– Postrádám očka na hůlky, které má například batoh Máry. Na bocích batohu jsou samozřejmě stahovací popruhy, takže hůlky můžu chytit takto, ale ty 2 očka se mi prostě líbí a vím, že si hroty nepíchnu třeba do ….. no, přesně tam.

Boční kapsy na lahve u tohoto batohu nenajdete. Mě tohle určitě nevadí. Nepoužívám hydrovak ale lahev jsem se naučila dávat do velké kapsy hned na kraj a pohodlně se pro ni vždy dostanu.

Za mě je to mazlík, je skvělej a neměnila bych. Doporučuji :-).