Hrad Arco
Cestování,  Tipy na tripy obytňákem

Velikonoce v Arcu

Po více jak půlroční pauze nutně potřebujeme někam už jet. Během pauzy se nám narodila dcera Alex a tak máme o jednoho člena posádky více. Docela dlouho jsme řešili, kam jet a zda vůbec (naše malá princezna zatím moc nesdílí naší vášeň pro cestování 🙁 a je asi jediné miminko na světě, co moc nemusí jízdu v autě, natož aby spala…). Další věc je počasí. Nechce se nám jezdit někam, kde nebudeme moci být s malou venku.
Jak již tomu u nás bývá, nejlépe vychází počasí vs vzdálenost Itálie :P.
Na dovču máme bohužel jen týden, ale zase na první pokus je to víc, než jsme si mysleli :-D.

Kvůli Alex musíme trochu upravit náš styl cestování. Zatím jsme si nastavili, že pojedeme max cca 4 h denně a přespávat budeme v kempech a stellplatzech se zázemím. Musíme více plánovat, kde budeme spát a mít záložní varianty. Další věc je místo v autě. Člověk by nevěřil, kolik tak malinkatý človíček potřebuje krámů, dokud to nemusí skládat do dodávky… Takže my už nemůžeme tahat tolik věcí na naše vyžití. Bereme ale kolečkové brusle a lezení, třeba se zadaří 🙂

Cesta do Arca přes GaPa

Vyrážíme ve středu ráno a našim cílem dnes je GaPa. Už jsme tam 2x přespávali ale vždy jsme spali na bočním parkingu zdarma a nikdy nevyužili Wohnmobilstellplatz Wankbahn. Musím říct, že mě místečko mile překvapilo. Měli jsme hodně kolegů, až jsem byla překvapená kolik a zázemí bylo čisté.
K obsluze nepotřebujete personál a po zaplacení v automatu (lze platit kartou) vám vyjede lístek se všemi informacemi a kódy – pro otevření schránky, kde jsou žetony pro el. přípojku a kód pro vchod do sprch.

Spaní bylo úplně v pohodě, byl klídek a určitě je to super místo na přespání ale i si dokážeme představit být tam pár dnů a mrknout po okolí.

Adresa parkingu: 2 Wankbahnstraße, 82467 Garmisch-Partenkirchen
Cena za parking: 20 € / noc
Zázemí: el. přípojka, wc, sprchy za poplatek, pračka, sušička – za poplatek, výlevka

Arco

Tak nějak jsme předem tušili, že bude v Itálii přes Velikonoce nařezáno, jelikož volno měli všichni. Chtěli jsme být na místě kolem oběda aby byl případně čas řešit kempy. Měli jsme jich několik vytipovaných a modlili se aby bylo místo. Z GaPa vyrážíme tedy hned ráno po snídani. Tentokrát si kupujeme rakouskou dálniční známku (jelikož se budeme vracet přes Dolní Dvořiště) a jedeme všemi placenými cestami (Brenner a dálnice v IT) ať šetříme čas. Cena za Brenner byla 11€ a dálnice v IT vyšla na 10,70 €.

Dle plánu přijíždíme do Arca něco málo po 13:00 a rovnou se řítíme do vybraného kempu, kde jsme chtěli být – Agricamp Altogarda. Pokud by jste se sem taky chystali, tak POZOR na příjezd. Pokud v apce park4night dáte navigovat, tak vás zavede blbě, kde se nedá prakticky otočit. Takže ideálně mrkněte do mapy.cz a tam je příjezd docela dobře vidět (my jeli podle google maps). Další věc je, že v apce se dočtete, že je k dispozici pouze 15 míst a jste z toho dost vynervení, že už místo nechytíte. Míst je tam o hooodně více. Těch 15 jsou místa – pitch v přední části, kde máte vyhraněný svůj plácek. Každopádně do kempu se vleze asi i klidně 70 aut.

Po příjezdu jsme místo našli v pohodě. Uvítal nás starší milý pán, napojili jsme se na el. přípojku a pozorovali, jak najíždí jedno auto za druhým. Bohužel jich najíždělo čím dál tím více (všechny ostatní kempy byli již plné), touha po výdělku pana majitele byla asi hodně silná a večer již nešla el. jelikož jak se všichni připojili, tak se to přetížilo. Kemp prostě není na tolik aut koncipovaný (což dokazují i 2 sprchy a 2 záchody pro ženy na celý kemp).
Přípojku už bohužel neopravili, dle slov pana majitele je to kaput. nebyl snaha to absolutně řešit a tak se dost lidí sebralo a odjelo. My jsme neměli úplně kam a tak jsem se rozhodli jednat. Nakonec jsme se připojili do prádelny 😀 a jen na noc nás vždy vypojili, když se prádelna zamykala. Bohužel nefungovala ani pračka co tam byla, na ní byl nápis kaput.
Kemp byl krásný, parkovat se dalo mezi olivama, zázemí bylo čisté, hned u cyklostezky, do města pěšky 15 min ale kapacitně tak na půlku aut než tam bylo.

V Arcu jsme byli celkem 4 noci, každý den jsme jeli na brusle, udělali jsme si výlet na hrad, kde se dá popíjet a koukat na celé město, Mára si střihnul ferratu Colodri a relaxovali. Venku sice pofukovalo, ale jinak jsme počasí vychytal parádně.

Adresa parkingu: Via Mantova 60, 38062 Arco
Cena za parking: Dle letáku na dveřích to mělo být cca 50 € / noc (sezóna přes Velikonoce je nejdražší z celého roku), každopádně když jsme sdělili, že budeme platit hotově, paní za pokladnou zasvítily oči, něco ťukala do kalkulačky a nakonec z ní vypadlo 160 € / 4 noci, takže nevíme přesně kolik bylo na noc. Pokud budete chtít platit kartou, je nutné počítat ještě s poplatkem za platbu.
Zázemí: el. přípojka, wc, sprchy, výlevka, pitná voda, byla i pračka sušička ale taky kaput 🙁

Cesta domu přes Salzburg

Bohužel se nám výlet uchýlil ke konci a museli jsme se vydat směr domov. Jelikož jsme museli jet do Tučap, jeli jsme směr Salzburg. Našli jsme opět cca v polovině cesty místečko na přespání a byla to super volba.

Poslední noc naší dovolené jsme spali ve městě Bernau am Chiemsee.
Je to v město v Německu a je to kousíček od dálnice. Zajížďka tedy minimální a musím říct, že tohle místo bylo taky super :p. Dle aplikace je k dispozici 30 parkovacích míst, ovšem myslím si, že jich je k 50ti. Opět jsme byli překvapení kolik dalších obytňáků tam stálo ale není se čemu divit. Díky místu a super zázemí je to opravdu TOP místečko.
Stání je vybudované u sportovní haly, kde se dá zahrát tenis a je tam i lezecká stěna. K dispozici jsou všechny služby, včetně hospody, která je otevřena od 8:00 – 22:00 h denně, takže komu se nechce vařit, může si sem skočit na snídani a nebo véču.
Místečko je navíc hned u cyklostezky, která vede k jezeru, takže by určitě stálo za to, tady strávit pár dní a udělat si výlety. My se bohužel budíme do deštivého rána, takže se nasnídáme, spakujeme, zaplatíme na recepci v budově a mažeme domu.

Adresa parkingu: 17 Buchen Street, 83233 Bernau am Chiemsee
Cena za parking: 20 € / noc, 1,50 € / městský poplatek / osoba, 1 € / el. přípojka
Zázemí: el. přípojka, wc, sprchy, pračka, sušička – za poplatek, výlevka, občerstvení

Jeden komentář