Ferrata Teufelsteig
Cestování,  Tipy na tripy obytňákem,  Vzhůru po laně

Gesäuse I.

Přemýšleli jsme kam vyrazit na víkend. Někam, kde jsou zuby, lezení a dojedeme tam ještě v pátek po práci. Národní pak Gesäuse Mára znal a tak jsme jeli na jistotu. Parádní místo, které nabízí treky, lezení, ferraty, cyklo, sjíždění vody a nádhernou přírodu.

V pátek odpoledne jsme tedy naskočili do Svatavy a vydali se směr Rakousko. Cesta Tábor – Gesäuse je cca 270 km a 3,5 hodiny jízdy což je super :-).

Do plného kempu jsme přijeli okolo 22:00 h a i přesto, že jsem našli jedno místečko jsme usoudili, že nechceme být mezi lidmi, co mají u mega stanu rozložený sušák a satelit. Takže jsme se hezky otočili, otevřeli apku Park4night a jeli hledat jiný parking. Našli jsme ofiko stellplatz u silnice, kde jsme měli kolegy a klídek… Ještě pivko na dobrou noc a hurá do postýlky.

Sobota
Je to super, sluníčko svítí a my máme v plánu ferratu. Věděli jsme, že to bude akce na celý den a ferrata bude za odměnu.
Zhruba po dvou hodinách cesty do slušného krpálu jsem začala mít celkem dost a chata Ennstalet Hütte byla už kousek. Tam nás nakopla gulášovka s pivem a šlo se dál. Mysleli jsme si, že náš cíl bude blíž u chaty, ale už se dalo krásně kochat a cesta celkem utíkala. Konečně jsme u ferraty.


Ferrata byla pěkná a nebyla náročná. Nejtěžší úsek byl C a jen asi 2x a kousíček. Byla jsem celkem ráda, že to není žádná zabijárna, protože nástup byl sám o sobě celkem náročný a museli jsme se taky dostat ještě k autu. Na sestup doporučuji nechat sedák a ferratový set, rozhodně to není žádná pěkná pěšina a občas se hodilo se ještě cvaknout pro lepší pocit.

Cesta dolu byla stejná jako nástup. Nohy jsme už měli na cucky a ani hole nám nepomohli od malých pádů a klouzání po zadku. Přiznávám, že když jsme viděli, auto skoro jsem si radostí cvrnkla :-). Pěkný den ale 20 km a 1440 m nastoupat a slézt bolelo asi do středy.

Neděle
Jelikož se jelo domu, bylo jasné, že se nemůžeme pouštět do větších akcí. V infocentru jsme si koupili samolepku na auto a vzali si plánek s lezeckými cestami. Směrem na Johnsbach jsou 3 lezecké sektory od 3- až po 10-, takže si zalezou všichni. Vše je parádně značené, popsané a hlavně suprově odjištěné. Oka jsou po metru a půl. Prostě parádička lezení.
Mára si dal 2 cesty, já byla ráda, že ho alespoň po sobotě odjistím a jelo se dom.

Může se hodit:

Parking:
Stelleplatz
47.5910, 14.7028
N 47° 35′ 28“ E 14° 42′ 10“
108 Getatterboden
8912 Johnsbach

Parkování – nástup na ferrattu:
Lze parkovat u Infocentra
Gesäusestrasse 25
8911 Admont
Nebo u vlakového nádrží.

Cesta na ferratu:
Z parkoviště od infa rovnou mezi keře a stále po cestě č. 646 až na rozcestník Landlereck. My jsme šli až na chatu a pak se vraceli na rozcestník a pak po č. 645 což vede až k ferratě.

Ferrta:
Ferrata: TEUFELSTEIG – obtížnost C
Nástup: 3,5 hodiny
Ferratta: 1,5 hodiny
Sestup: 3 hodiny
Vrchol Ferratty: Tieflimauer (1820 m)
Část Alp: Ennstaler Alpen

Studánky:
Cestou na ferrattu jsou 2 studánky, kde můžete doplnit vodu.

Lezení:
Z cesty Gesäuse Strasse B146 odbočit na Johnsbachstrasse L743 a po pravé straně směrem na Johnsbach jsou vidět jištěné cesty. Parkuje se u silnice.
Druhý sektor s lehčími cestami není tak dobře vidět ze silnice, je za mostem blíže k Johnsbachu, je tam vjezd na parkoviště. Příjezd na parkoviště je vymletý od vody a autem bych to neprojížděla. Dá se to celé objet zadem a zaparkovat bez poškození auta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *