Cestování,  Tipy na tripy obytňákem

Z Livorna za 2 dny domu

Máme 2 až 3 dny na to dojet z naší měsíční dovolený domu a naskočit zas do reality. Ne že by se nám chtělo, to ne, ale musíme…

Vylodění z trajektu bylo o 2 hodiny déle než jsme čekali. Měli jsme na dnešek pár míst kam dojet, ale přišli jsme o ty 2 hodiny. Nakonec jsme se rozhodli (Alex rozhodla), že zkusíme místečko kousek od Modeny.
Jednalo se o parking u restaurace, kde nechávají stát zdarma. Je k dispozici i el. přípojka, pokud se připojíte, tak je to za 10 € a nebo si dojít na večeři. My jsme byli bez el. přípojky a šli si pro pizzu, která byla naprosto luxusní, takže porokuji na jídlo si skočit.
Jediná vada na kráse byla svatba ve středu. Bože pro my… 2x jsme přeparkovávali a hledali místo, kde to nejméně duní. Nakonec to vyřešila únava, já bych po noci na trajektu usla snad klidně i na tom repráku.

Adresa parkingu: Via San Lorenzo 44, 41051 Castelnuovo Rangone Modena
Cena za parking: El. přípojka 10 € / noc nebo jídlo. Bez přípojky zdarma
Zázemí: El. přípojka, restaurace
Milý majitel, uměl pěkně anglicky.

Na hranicích stavíme ve městě Vipiteno u Eurosparu. Dáváme pauzu na oběd a jdeme si nakoupit domu ještě nějaké dobroty :-). Je to super, tady snad furt stojí nějaký obytňáci :-).

Poslední noc naší cesty vyšla na Rakousko. Hledáme něco poblíž dálnice, a ideálně hodně muziky za málo peněz. Tohle zadání je v Rakousku poslední dobou celkem nadlidský výkon splnit. Nakonec jsme našli super stellplatz, kde bylo vše plně automatizováno, nebyla nutná žádná obsluha a ještě jsme měli super výhled. Rozhodně je to zajímavé místo, které si ukládáme a určitě ještě někdy využijeme.


Adresa parkingu: Dorf 7, 6136 Pill bei Schwaz
Cena za parking: 22 € / 24 h
Zázemí: Výlevky, pitná voda, teplé sprchy zdarma, wc, pračka, wifi
Vše je na aplikaci, která je bohužel jen v DE, ale dá se to. Absolutně bez obsluhy. Všude je číslo, je to relativně nové, po parkingu běhají celkem drzé a nenažrané slepice, které lezou do aut.

A toto je konec naší měsíční cesty… Bylo to dokonalé. Měli jsme kliku, nikde žádný problém, prostě nám to vyšlo úplně za odměnu…