Černé jezero
Cestování,  Na dvou kolech,  Tipy na tripy obytňákem

Bikem na Černé jezero

Prý je ostuda, že jsem ještě neviděla Černé Jezero, tak máme důvod návštěvy.
Předem jsme si vytipovali kemp v Nýrsku, kde jsme se ubytovali v pátek večer. Za sousedy jsme měli jen jeden pár s karavanem, partu mladých trempíků se stany a bandu chlápků s kolama v chatičkách. Jinak byl kemp jen pro nás.

Hned v sobotu ráno vyrážíme směr Černé jezero po cyklostezce č. 33 na horských kolech. Počasí klasicky nic moc ale to už nás nemůže rozházet. Prvně se zastavujeme u vodní nádrže, a konečně jsme na úzkých cestách bez aut a lidí. Od nádrže se držíme cesty č. 2049 směr Zadní Chalupy. Tam se uhneme na cestu č. 2055, která vede až k Černému jezeru. Je to celkem porce o 40 km.
V kuse téměř 15 km do kopce, to co nastoupáte, ztratíte při sjezdu na 5ti km a ten zbytek zase jen do kopce :-). Cedule s ukazatele Černé jezero jsem téměř hltala a říkala si, sakra ty km neubíhají… Samozřejmě proběhla jedna krizovka (to vyřešila sušenka) a nafouknutí (to vyřeší jen posilovna a víc pohybu) :-D…
U jezera samozřejmě začalo docela dost lejt, tak jsme si říkali, že si dáme teplou polívku na Špičáku. Než jsme tam dojeli (stále po trase č. 2055) lila z nás voda a byla nám strašná zima. Čas na poradu a rozhodnutí, co dál. Radar ukazoval že puňťa rozhodně nebude, takže jsme usoudili, že bude lepší mazat k autu do suchých věcí s plánem na odpoledne ,,pyžamák“.

Ze Špičáku už to byla paráda, jen jsme se vezli z kopce po cestě č. 33 až do kempu. Voda stříkala všude a já neměla ani 1 cm suchého oblečení na sobě. Čím níže jsme byli, tím bylo tepleji a lepší počasí. Dole bylo tak pěkně, že jsme zvládli většinu oblečení usušit a vyrazili jsme do města na drink.
To nebyla zrovna dobrá volba, jelikož město Nýrsko není zrovna turistickým trhákem a podniky, co zůstali otevřené, v sobotu navečer se nejevili jako dobrý nápad, takže jsme se odebrali do kempu do hospody.

Na neděli zbyl čas už jen na běh a cestu domů. Každopádně jsem zas o něco menší ostuda, jelikož už jsem viděla Černé jezero, takže mise splněna :-).

Může se hodit:
Kemp v Nýrsku:
Autokemp Nýrsko
Nýrsko 778, 340 22 Nýrsko
WC, kuchyňka – zdarma, sprchy na žetony viz ceník na stránkách.

Trasa na kolena Nýrsko – Černé jezero – Nýrsko:
Z Nýrska po cestě 33. při první odbočce na cestu č. 2055 až k jezeru, pak na Špičák a dolu po cestě č. 33.
Celkem cca 60 km, cca 1 000 m nastoupaných

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *