Cesta Vážná známost
Cestování,  Tipy na tripy obytňákem,  Vzhůru po laně

Pokus o zdolání cest v Loučovicích a výšlap na Plechý

Je začátek května, je krásně, je Covid a přeci nebudeme doma. Chceme lézt a chceme celkově protáhnout těla. Šumava to jistí :-).

Našli jsme, že někde kolem Loučovic jsou lezecké cesty, tak se tam vydáváme. Chvilku nám trvá, než skálu najdeme. Prodíráme se křoviskem, jelikož jsme usoudili, že po pěšině jdeme už dostatečně dlouho a chce to trochu toho adrenalinu. Sice už skoro prší, jak hlásila předpověď, ale máme skálu. Jupííí…

Cesty nejsou moc dobře značené a spíše odhadujeme, u jaké asi zrovna jsme. Nejsme zkušení lezci (Marek začíná kvůli mě a já vždy měla kolem sebe lidi, co to všechno připravili a já se jen pokoušela vydrápat na skálu), takže 2 oka až na vrchol se nám zdá poněkud málo. Dá se to obejít a lano hodit z vrchu. To je pro nás záchrana a lezeme :-). Po dvou cestách začíná poprchávat. Balíme to.

Přesouváme se do Nové Pece, kde přespíme na parkovišti u Horské služby a ráno nás čeká trek na Plechý (1378 m).
V horské službě, nás nechají natočit si vodu do nádrže na umytí, jelikož jsme to nějak nezvládli vychytat a za čuňáka spát prostě nejdu :-).

Počasí nám moc nepřeje, ale nevadí, přeci nebudeme sedět jak pecky dole. Bereme nepromokavé bundy a jde se.
Z parkoviště od Horské služby se vydáváme cestou po č. 1026 až k občerstvení Říjiště, kde proběhlo klasicky pivo. Hory bez piva nelze absolvovat :-). Necháme si poradit od sympatického pána, co byl v chatě, že máme jít po cestě č. 1028 až k nouzovému nocovišti Pod Plešným jezerem. Tam se rodí nový plán, že projdeme Šumavu po svých, ale je to ve fázi úvahy :-), tak snad to někdy zrealizujeme.
Nastupujeme na Jezerní stezku – značená zeleně a pokračujeme ke Kamennému moři (pořád po zelené), až k Plešnému jezeru. Na vrchol už je to jen jednou cestou :-).
Zvládli jsme i v rámci možností ,,koulovačku“, vrcholové fotky a protože to nebylo na opalovačku mažeme zase dolu.
Bereme to cestou přesně na hranici značenou červeně. Cesta je dost mokrá a bahnitá. Doporučuji rozhodně lépe koukat kam šlapete jinak tam budete až po kotníky jako já :P.
Na rozcestníku zabočíme na modrou a za chvilku jsme u chaloupky s občerstvením.
Dole je výrazně tepleji ale musíme si pohnout, začíná zase lejt. To by nebyl správný výlet bez deště :-).

Trasa Nová Pec – Plechý je pěkná a ideální i pro děti, pokud se trochu hýbou a nezabije je cesta do krámu pro brambůrky :-).

Může se hodit:
Placené parkování Nová Pec: Nová Pec, 384 62, cena 100,00 Kč / noc


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *